İETT Seyahat Kartı Kaybedenler/Çaldıranlar için Yapılması Gerekenler

İETT İstanbulkart seyahat kartı kullanıyorsunuz ve seyahat kartınızı kaybettiniz/çaldırdınız ise 444 1871 – Çağrı Merkezimizi arayarak kartınızı kullanıma kapattırabilirsiniz. Tekrar Seyahat Kartı sahibi olmak için sadece çalıntı/zayi ücretini ödeyerek yeniden başvuru yapmanız gerekmektedir.

Öğrenci ve Öğretmen Kartlarında, kartın verildiği eğitim öğretim döneminde ise, çalıntı/kayıp ücretini ödedikten sonra, Online Başvuru yapmanız durumunda Nüfus Cüzdanınız ve dekontun 2 nüshası, Bireysel Başvuru yapmanız durumunda ise Öğrenci Belgenizi Başvuru Merkezlerine ileterek yeni kartınızı temin edebilirsiniz.

Kayıp / Çalıntı Kart için Ödenecek Ücretler

Öğretmen, öğrenci, sosyal, ücretsiz, mavi kartlar için: Kartların herhangi bir sebeple yenilenmesi talebinde (eski kartın ibrazı şartıyla) 10 TL, ilk çalıntı/zayi durumunda 10 TL ücret alınmaktadır, ikinci ve üçüncü çalıntı/zayi durumunda 20 TL, dördüncü çalıntı/zayi durumunda ise 40 TL ücret alınmaktadır.

Harcırah ve ticari kartlar için: Kartların herhangi bir sebeple yenilenmesi talebinde (eski kartın ibrazı şartıyla ) 10 TL, 1. kez kayıp ve çalıntı/zayi durumunda 50 TL, 2. ve 3. kez çalıntı/zayi gibi nedenlerle kart talebinde 75 TL, 4. çalıntı/zayi durumunda ise 100 TL ücret alınmaktadır.

4 Comments

Add a Comment
  1. Kayıp ve çalıntı kartlar için ne yapmalıyız

  2. babamın 60yas ustu kayıp oldu ..yenı fark eetık ne yapmamız gerekıyor..suan babam memlekete gıttı

  3. Kayip kart yenilemesi icin 50 tl fahis degil mi?

  4. Ehs sınıfı kartımı bu sabah itibariyle (12.01.2019 / 07:26) kaybettiğimi fark ettim. Çağrı merkezini aradım ama cevap alamadım. Sanırım haftasonu bu saat itibariyle (07:26) çağrı merkezi aktif değil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018