Öğretmen ve öğrenci kartınızı OSM veya bayilerden güncellemeyi unutmayınız!

İSTANBUL-İETT, öğretmen ve öğrencilerin indirimli kartlarının vize işlemlerini MEBBİS ve YÖKSİS’ten alınan verilere göre otomatik olarak gerçekleştiriyor.

İndirimli kartlarını 1 Eylül 2012 tarihinden önce alan öğretmen ve öğrencilerin 1 Ekim 2012–31 Aralık 2012 tarihleri arasında İstanbulkart Satış Noktaları’ndan (İSN) veya Otomatik Satış Makinelerinden (OSM) güncellemeleri gerekiyor. İndirimli seyahat kartını 1 Eylül 2012 tarihinden sonra alan öğretmen ve öğrencilerin ise vize işlemi yapmasına gerek kalmıyor.

Vize işlemini çesitli sebeplerle gerçekleştiremeyen öğretmen ve öğrenciler, www.iett.gov.tr adresinden e-randevu sistemiyle randevu aldıktan sonra en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi`nden kart işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebiliyor. İstanbulkart Başvuru Merkezleri; Anadolu yakasında Hasanpaşa, Üsküdar, Pendik ve Uzunçayır, Avrupa yakasında ise Karaköy, Eminönü, Topkapı, Bahçelievler, Yenibosna, Mecidiyeköy, Bağcılar ve Zeytinburnu`nda olmak üzere toplam 12 noktada bulunuyor.

Güncelleme için alınan vize ücreti kart bakiyelerinden otomatik olarak düşecek, vize işlemini yaptırmayan öğretmen ve öğrencilerin kartları ise 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren tam tarifeye dönüşecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018