Şehit Dul ve Yetimleri Kartı Başvurusu

İETT, Özel Halk Otobüsleri, İstanbul Deniz Otobüsleri ve Şehir Hatları gibi toplu taşıma araçlarında geçerli olan seyahat kartları, ücretli kartlar, ücretsiz kartlar ve indirimli kartlar olmak üzere 3 gruba ayrılır.

Ücretsiz kartlar içinde yer alan kartlardan bir tanesi de kendilerine aylık bağlanan şehitlerin eşleri, anneleri ve Babaları ile şehit olan anne ve babalarından yetim aylığı aldıkları müddetçe Sosyal Güvenlik Kurumundan yetim aylığı dışında aylık veya gelir almayan ve bu Kuruma tabii olarak çalışmayan yetim çocuklarının kullanabileceği İstanbul Kartlarına da Şehit Dul ve Yetimleri Kartı denilir.

Bu kartlar bireysel ya da kurumsal başvuru ile kolaylıkla temin edilebilir. SGK tarafından düzenlenen, ön yüzünde “Şehit Ailesi Ücretsiz Seyahat Kartı” ibareli tanıtım kartının aslı ve fotokopisi, 1 adet vesikalık fotoğraf ile bu kartlarının bireysel başvuruları yapılabilir.

Kurumsal başvuruda ise SGK tarafından düzenlenen, ön yüzünde “Şehit Ailesi Ücretsiz Seyahat Kartı” ibareli tanıtım kartının aslı ve fotokopisi

  1. Seyahat Kartı İstek Formu
  2. Şehit Dul ve Yetimleri Listesi
  3. Excel programında hazırlanmış Başvuranlar Listesi’nin kayıtlı olduğu CD
  4. Kurum Üst Yazısı
  5. Seyahat Kartı işlemlerini yürüten kişi için Görevlendirme Belgesi
  6. Dekont (2 nüsha)
  7. Ulaşım ve aktarmanın ücretsiz olduğu bu kartların kart ücretleri ise 10 TL’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018