Sosyal Kart Nedir? Nasıl Alınır?

Toplu taşıma araçları için yepyeni kolaylıklardan bir tanesi olan seyahat kartları, birçok kişiye hizmet vermekte ve indirimli yolculuk yapmalarında yardımcı olmaktadır. Ücretsiz Kartlar, Ücretli Kartlar ve İndirimli Kartlar olmak 3 ayrı grup içerisinde satılan bu kartlardan en çok satışı yapılan indirimli kartlar arasında yer alan Sosyal Karttır.

Sosyal Kart, gün, ay ve yıl olarak 60 yaşını doldurmuş kişilerin kullanabileceği indirimli taşıma kartlarından bir tanesidir. Online ve bireysel başvuru sayesinde elde edebileceğiniz bu kartlarda başvuru merkezlerine Nüfus Cüzdanı ve 1 Adet vesikalık fotoğraf ile gittiğiniz üzere kartı alabilirsiniz. Online başvurularda ise kart bedelini T.C Vakıflar Bankası şubelerine yatırarak kolaylıkla kart başvurularınızı yapabilir, almak istediğiniz grup kartından dilediğiniz kartları online ya da bireysel başvuru ile kolaylıkla alabilirsiniz.

  Kartların herhangi bir sebeple yenilenmesi talebinde 10 TL, ilk çalıntı/zayi durumunda 20 TL ücret alınmaktadır, ikinci ve üçüncü çalıntı/zayi durumunda 30 TL, dördüncü çalıntı/zayi durumunda ise 50 TL ücret alınmaktadır.

İETT, Özel Halk Otobüsleri, İstanbul Deniz Otobüsleri ve Şehir Hatları gibi birçok toplu taşıma araçlarında kolaylıkla ve rahatlıkla kullanabileceğiniz bu indirimli kartlar öğrenci, öğretmen, memur, yaşlı ve emekli kişiler için yapılan yeniliklerden ve kolaylıklardan bir tanesidir. Kartın bitmesi durumunda Sosyal Kart’a İETT bayilerinden ve özel bayilerden, durak ve istasyonlarda bulunan OSM’lerden kolaylıkla yükleme yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018