İETT Toplu Taşımada Öğrenci Zammı İptal Edildi!

İstanbul toplu taşımada, Kadir Topbaş tarafından geçen hafta açıklanan 2012 – 2013 İETT yeni fiyat taifesinin öğrencileri kapsayan kısmının iptal edildiği bugün yine Kadir Topbaş tarafından duyuruldu. Yani öğrenciler eski tarife ile toplu ulaşım imkanlarından faydalanabilecek.

`Toplu taşımada yaptığımız öğrenci zammı, 17 Eylül`den geçerli olmak üzere iptal edildi` diyen Başkan Kadir Topbaş, yapılan zammın başta öğrenciler olmak üzere farklı değerlendirildiğini ifade ederek, zamların her yıl enflasyon dikkate alınarak yapıldığını söyledi.

Diğer taraftan, öğrencilerin az bir bütçeyle öğrenimlerini sürdürebilme mücadelesi verdiğini bildiklerine de dikkati çeken Kadir Topbaş, bu nedenle yeniden bir düzenleme yapma gereği duyduklarını kaydetti.

Topbaş, toplu taşımada öğrencilere yönelik yapılan yeni düzenlemenin, okulların açıldığı tarih olan 17 Eylül`den geçerli olmak üzere geçerli olacağını da sözlerine ekledi. Böylelikle öğrenciler; İETT, Otobüs ve Özel Halk Otobüsleri, metrobüs, raylı ve deniz ulaşım sistemlerinde eski tarife ile yolculuk edebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018